Основною метою здійснення господарської діяльності є отримання прибутку, незалежно від виду та роду такої діяльності. Надаваємі послуги, виконувані роботи чи товари, що поставляються – все має свою ціну, які необхідно сплачувати.Основним масивом питань, із якими звертаються до нашого Адвокатського Бюро, є допомога у стягненні заборгованості, що виникає внаслідок порушення контрагентами наших Клієнтів взятих на себе зобов’язань. Причинами такого порушення грошових зобов’язань можуть бути як неумисні, так і умисні (недобросовісні) дії останніх. Передбачити потенційну динаміку та кон’юнктуру ринку, зміни в попиті та пропозиції, або ж обставини, які мають глобальний вплив в цілому на світову економіку, просто неможливо.

Водночас ухилення від належного виконання зобов’язань з метою максимального відтермінування строків, виведення активів, зміна керівників та кінцевих бенефіціарів або навіть доведення до банкрутства – має умисний характер і свідчить про недобросовісність контрагента.

Саме в таких випадках і застосовуються примусові заходи стягнення заборгованості:

  • звернення із позовною заявою до господарського суду або арбітражного/третейського суду (за наявності відповідного застереження в договорі) та подальше представництво в суді на всіх стадіях судового розгляду;
  • примусове виконання рішення суду в порядку виконавчого провадження шляхом звернення або до державної виконавчої служби, або до приватного виконавця та подальший контроль за пошуком активів та звернення стягнення;
  • звернення із заявою до господарського суду про відкриття провадження у справі про банкрутство та подальше представництво на всіх стадіях.

Кожен із вказаних етапів має безліч нюансів, орієнтуючись в яких можна досягти позитивного результату. Головне не зволікати.

Ми тримаємо руку на пульсі актуальних змін в законодавстві та слідкуємо за судовою практикою, маємо багаторічний досвід у вказаному напрямку господарських спорів та лише позитивні результати. Звертаючись до нас, Ви можете бути впевнені – Ваші бізнес інтереси представлятимуть найкращі адвокати!

З повагою,

Расторгуєв Олександр

Адвокат, Керуючий Бюро

Расторгуєв Олександр