Агробізнес є однією з основних практик нашого Адвокатського Бюро, оскільки:

 • охоплює доволі значну кількість галузей економіки, пов’язаних із виpобницвом та pеалізацією сільськогосподарської продукції (виробництво пpодукції та сиpовини, переробка, виготовлення товарної продукції, торгівля, pеалізація готової пpодукції споживачеві тощо);
 • є різноманітним за формами здійснення: великий агробізнес – агрохолдинги та промислово-фінансові групи; середній агробізнес – товариства/підприємства з невеликим технологічним циклом виробництва та/або переробки с/г продукції; малий агробізнес – фермерські господарства, виробничі та обслуговуючі кооперативи, одноосібники (само зайняті особи);
 • передбачається активне структурування агробізнесу у зв’язку з відкриттям ринку землі сільськогосподарського призначення та залученням значних вітчизняних та іноземних інвестицій.

Враховуючи вищенаведені чинники, Адвокатське Бюро Расторгуєва Олександра надає весь спектр юридичних/адвокатських послуг, пов’язаних із супроводом діяльності суб’єктів господарювання у сфері агробізнесу як агрохолдингам, так і невеликим фермерським господарствам в кожному районі та області країни, а загалом по всій Україні.

Одним з найбільш затребуваних послуг є, зокрема, такі (повний/комплексний супровід проектів від 100 га до 100 тис га і більше):

 • утримання/розширення земельного банку, набір землі;
 • технології обліку прав на землю, робота з пайовиками та місцевими органами влади, соціальні аспекти;
 • оформлення пайового майна та активів;
 • питання захисту прав на землю (договорів оренди землі та емфітевзису), оформлення купівлі-продажу земельних ділянок (масивів) ОСГ;
 • складні земельні судові процеси, спори з конкурентами, антирейдерські заходи/планування;
 • аудит (due diligence) земельного банку та підприємств (купівля-продаж агробізнесу, корпоративні питання), заходи з підготовки до відкриття ринку землі та придбання земельних ділянок у власність;
 • спеціалізовані питання оподаткування у сфері виробництва товарної с/г продукції;
 • рекомендації фермерам, поради корпоративним юристам і землевпорядникам;
 • консультації/сприяння/вирішення питань виготовлення земельної документації (проектів землеустрою, технічної документації тощо);
 • захист/представництво у кримінальних провадженнях/процесах (юридичних осіб, їх керівників та спеціалістів) при рейдерських захопленнях агробізнесу.

Для нас інтереси клієнтів є пріоритетними з виключним дотриманням всіх норм і правил адвокатської етики та законності. Надаючи правову допомогу клієнтам досягаємо максимально необхідного результату!

 

РИБНИЦТВО / РИБАЛЬСТВО.

Чим регулюється промислове рибальство та любительське/спортивне рибальство? Як досягнути балансу інтересів між комерційним та громадським? (або ж схилити в певну сторону ?!).

Для того щоб орієнтовно розумітися в таких питаннях потрібно витратити (згаяти?) чимало часу – необхідно переглянути: Водний кодекс України, Закони України «Про аквакультуру», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про тваринний світ», Правила любительського та спортивного рибальства, інші інструкції/порядки; позадаватися питаннями: різниці між водними об‘єктами і рибогосподарськими технологічними водоймами, умовами загального та спеціального використання водних біоресурсів, підставами обмежень прав загального водокористування і т.п.

До того ж постійні зміни в законодавстві поступово усувають колізії у правому регулюванні орендних відносин у сфері водокористування (у чинному законодавстві в одному випадку йдеться про оренду водних об’єктів за договором оренди водних об’єктів, а в іншому – за договором оренди земель водного фонду), посилюють рівень захисту прав сільгосптоваровиробників, фермерських господарств, фізичних осіб-підприємців, які використовують у своєму виробництві зрошувальне землеробство. Відбувається уточнення положень Водного кодексу та Земельного кодексу, що стосуються оренди водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками.

Все це цікаво, але немає часу вникати в тонкощі правових норм? Є бажання знати як убезпечитися/запобігти порушенням у сфері рибництва/рибальства?

Не вагайтеся – звертайтеся!

 

З повагою,

Расторгуєв Олександр

Адвокат, Керуючий Бюро